HES+

Filozofia

Metod i ćwiczeń jest milion, ale zasad niewiele.

Człowiek, który zrozumie zasady sam może wybierać metody.

Człowiek, który stosuje metody bez zasad prędzej czy później będzie miał kłopot.

HES REHA

 

Witam,

Nazywam się Aleksander Kosendiak. Jestem fizjoterapeutą z międzynarodowo rozpoznawalną specjalizacją w zakresie Ortopedycznej Terapii Manualnej tj. OMT. Zajmuję się przede wszystkim dolegliwościami ze strony układu ruchu czyli stawami i mięśniami. Zdarza się, że ograniczenia stawowe oraz skrócone lub nadmiernie napięte mięśnie nie pozwalają na prawidłowe wykonanie zwykłych ruchów funkcjonalnych np. przysiadu. Ograniczenia te mogą wynikać też z nieprawidłowo przeprowadzonej rehabilitacji po wcześniejszym urazie. W takim wypadku należy znaleźć przyczynę odpowiedzialną za taką sytuację i zastosować odpowiednie manualne techniki lecznicze oraz ćwiczenia korygujące. Jeśli nie możesz poradzić sobie stosując ogólne techniki uruchamiające stawy i rozciągające mięśnie to znaczy, że potrzebujesz bardziej specyficznej pomocy. 

Kompetencje zawodowe:

1999 – Instruktor Sportu w Kulturystyce 2002 – Magister fizjoterapii (AWF Wrocław) 2006 – Terapeuta Manualny (Kaltenborn-Evjenth) 2006 – Spastyka – Kompleksowa rehabilitacja osób po ogniskowych uszkodzeniach mózgu  2009 – Ortopedyczny Terapeuta Manualny (OMT) 2009 – Asystent Instruktora na kursach terapii manualnej (Kaltenborn-Evjenth)  2009 – Nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu 2010 – Medyczny Trening Terapeutyczny  2013 – Autor programu i prowadzący na szkoleniu Akademia Funkcjonalnej Terapii Manualnej 2014 – Nauczyciel Kinematic Taping 

Oferta

 z prawidłowym  wykonaniem podstawowych ćwiczeń funkcjonalnych np.: przysiadu bo w  końcowej fazie przewracasz się na plecy…  z bólem kolana, pleców czy ramienia  z powodu kontuzji, której uległeś na treningu   z poprawą ruchomości w stawach   z powrotem do sprawności po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego lub po skręceniu stawu skokowego itp.

umów się na wizytę w celu badania, określenia źródła dolegliwości oraz ułożenia programu korekcji

Udzielam też odpowiedzi na często zadawane pytania tj.: czy ze skoliozą, lordozą lub dyskopatią można ćwiczyć na siłowni?

Dla aktywnych klubowiczów zniżka 

Po więcej informacji o mnie oraz o świadczonych usługach odsyłam na swoją stronę

www.kosendiak.pl – zapraszam