O nas

nasza misja

W crossfit wrocław trenujemy zarówno sportowców, jak i amatorów. Trenujemy indywidualnie i grupowo. Trenujemy innowacyjnie i z pasją. Gwarantujemy, że z nami wzmocnisz się fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Uwierzysz, że nie ma barier, nie do pokonania. Nie nauczymy Cię, jak omijać przeszkody, ale jak je pokonywać. Na treningu, w życiu osobistym i zawodowym.

Nasz box

czym dysponujemy

U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Na powierzchni 1200m² znajduje się kilka stref:

 • rozbudowana strefa do treningu funkcjonalnego,
 • Strefa street workout/kalistenika
 • jedna z największych konstrukcji w Europie do treningu CrossFit
 • strefa Power/Weightlifting z pomostami ciężarowymi, obciążeniami Eleiko/MDBuddy/HES i dedykowaną konstrukcją HES,
 • strefa Agility- 100 m/2 ze sztuczną trawą i sledami.
 • rozbudowana strefa z wolnymi ciężarami,
 • strefa kulturystyczna z linami R-linę oraz CLASSIC
 • mini strefa fukcjonalna z power rack, maszynami reverse hyper, hip thrust, battle rope i oponami

Dlaczego warto

W Crossfit Wrocławtrenujemy zarówno sportowców, jak i amatorów. Trenujemy indywidualnie i grupowo. Trenujemy innowacyjnie i z pasją.

Gwarantujemy, że z nami wzmocnisz się fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Uwierzysz, że nie ma barier, nie do pokonania. Nie nauczymy Cię jak omijać przeszkody, ale jak je pokonywać. Na treningu, w życiu osobistym i zawodowym.

Jeżeli jesteś sportowcem, pomożemy Ci wygrywać w zawodach.

Jeżeli jesteś amatorem, pomożemy Ci wygrywać w życiu.

Ostrzegamy Cię jednak, że nie będzie lekko. U nas nie ma luster i wygodnych kanap do posiedzenia. To masz w domu. Nie uznajemy też żadnych dróg na skróty. Do nas przychodzisz trenować, a my dopilnujemy, żebyś za każdym razem dawał z siebie wszystko. Zobaczysz jednak, że warto, a efekty przyjdą szybciej niż mogłeś sobie zamarzyć. Przyjdź i zobacz. Na pierwsze spotkanie zapraszamy Cię zupełnie za darmo i gwarantujemy, że nie będziesz obsłużony przez nikogo z Działu Obsługi Klienta (nie mamy takiego). Gdy tylko przekroczysz drzwi Crossfit Wrocław, podejdziemy do Ciebie i odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania. Przede wszystkim jednak, zrobisz swój pierwszy trening Crossfit Wrocław, jakiego nie zrobiłbyś na żadnej innej siłowni!

Zapraszamy!!!

Nasze portfolio to, między innymi:
– kadra Polski w bobslejach,
– kadra Polski w rugby 7,
– kadra Polski w Judo,
– Mistrzostwo Polski w Crossfit
– udział w Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym,
– udział w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc,
– ponad 1000 treningów personalnych,
– najlepszy polski blog o tematyce cross fit
U nas nie ma treningów dzielonych typu „poniedziałek – klata i triceps”, „środa – grzbiet i biceps”, „piątek – barki i nogi”. Każdy trening w Crossfit Wrocław angażuje nie tylko całe ciało, ale też wpływa na wszystkie składowe sprawności fizycznej (siła, moc, wytrzymałość siłowa, koordynacja, szybkość i dokładność).
Nie musisz mieć wykupionego pakietu treningów personalnych, żebyśmy pomogli Ci dobrać program treningowy dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości. Każdy otrzymuje to na starcie!!!
Wciąż pozostajemy wierni tradycyjnemu treningowi siłowemu, jednak jest on dla nas tylko bazą. W Crossfit Wrocławbędziesz mógł skorzystać z szerokiego zakresu nowatorskich metod treningowych i wybrać tą, która odpowiada Ci najbardziej. Od treningu siłowego z własnym ciałem, przez ćwiczenia TRX i z użyciem kettlebells po trening trójboju siłowego. Wszystkie jednak mają wspólną cechę: są efektywne i funkcjonalne!
Jesteśmy instruktorami, ale też trenujemy razem z wszystkimi, którzy nas odwiedzają. Najważniejsza jest dla nas atmosfera przyjaznej wspólnoty, skoncentrowana na wysiłku fizycznym.
Nie mamy żadnych wydzielonych stref, odrębnych dla sportowców czy vipów. Wchodząc do Crossfit Wrocław, każdy męczy się i poci tak samo!
1200 m2 mówi samo za siebie. U nas każdy może biegać, skakać, rzucać i nie przeszkadzać przy tym innym. Nie ma kolejek do sprzętu, nie ma przeciskania się pomiędzy maszynami. Jeśli mimo wszystko uznasz, że potrzebujesz jeszcze więcej miejsca, w każdej chwili możesz przenieść swój trening na zewnątrz i ćwiczyć na świeżym powietrzu! Co więcej, jedno ćwiczenie możesz wykonywać na siłowni, a do drugiego przechodzić na dwór.
Pomimo przyjaznej atmosfery, wstępując do naszego klubu, musisz się liczyć z jednym i potraktuj to jako ostrzeżenie. Nie uznajemy żadnych dróg na skróty. Tylko ciężka praca daje efekty! Czeka Cię więc dużo potu i bólu. Gwarantujemy jednak, że dzięki temu, rezultaty przerosną Twoje najśmielsze oczekiwania.
Razem będziemy trenować ciężko i systematycznie. Będziemy stawiać sobie ambitne cele dotyczące naszej sprawności fizycznej i wytrwale do nich dążyć. Najważniejsze jednak, że będziemy się przy tym świetnie bawić.
Stawiaj sobie wyzwania w sferze aktywności fizycznej. Dla jednego takim wyzwaniem będzie udział w eliminacjach do Crossfit Games, dla innego podciągnięcie się 25 razy, a dla kogoś samo ruszenie się z domu i podjęcie jakiejkolwiek aktywności. Jeżeli tylko zaczynasz się ruszać, już jesteś zwycięzcą.

KADRA

WOJCIECH KOSENDIAK

ZAŁOŻYCIEL/TRENER

Nie jestem anonimowy, „siedzę” w branży sportowej od conajmniej 15 lat!

Tak naprawdę, pewnie już mnie znasz i wiesz, że to co proponuję, jest przeze mnie rzetelnie sprawdzone w praktyce i na bank zgodne z aktualnymi tendencjami 😉

Mój pomysł na bycie trenerem jest cały czas taki sam: prowadzić treningi ze sportowcami, jak i klubowiczami, trenować siebie i startować w różnego rodzaju zawodach, kształcić się, rozmawiać z mądrymi ludźmi, prowadzić szkolenia, podróżować i realizować się na innych płaszczyznach życia, nie tylko trenerskich.

Bazuję na wiedzy, którą przede wszystkim wyniosłem z edukacji i mojego dorobku zawodniczo-trenerskiego. Jestem wielkim fanem CrossFitu, jak i odżywiania bazującego na diecie Paleo. Jestem zagorzałym przeciwnikiem szeroko pojętej syntetycznej suplementacji (uważam że szkodzi), a zwolennikiem nieprzetworzonej, naturalnej żywności stanowiącej klucz, do odpowiedniego funkcjonowania ludzkiego ciała.

Moje CV to :

Współzalożyciel i wykładowca stydiów podyplomowych STreZ. Współtwórca linii konstrukcji funkcjonalnych marki HES. Współorganizior najwiekszych zawodów CrossFit w Polsce. Manager drużyny CrossFitowej HES Athletes. Sprzedawca, sportowiec, trener. Pasjonat podróżowania i poznawania nowych ludzi.

Trenowałem i startowałem w zawodach rangi mistrzostw Polski i lepiej, sześciu dyscyplin sportowych:

 • Lekkoatletyka ( dwa medale MPJ 4×400)
 • Bobsleje ( starty W całym Pucharze Świata, 4 lata w kadrze Olimpijskiej)
 • Rugby ( jeden turniej Rugby7 jako Polska 2)
 • Trójbój Siłowy ( 225 Squat 180 Wyciskanie 245 martwy ciąg)
 • Wyciskanie sztangi ( starty w Pucharze Polski)
 • Futbol Amerykański ( Wygrana na Stadionie Narodowym)

Najważniejsze certyfikaty trenerskie :

 • Trener drugiej klasy Lekkoatletyki
 • CrossFit Level 1
 • Certyfikat Altis Short Sprints
 • Certyfikat Athletes Performance
 • Trener Kettlebell

Uczestnicwo w licznych warsztatów między innymi z :

 • Dmitry Klokov
 • Marcinem Dołegą
 • Jarosławem Olechem
 • Mike’em Robertsonem

Znajdziesz mnie:

Moja firma: Strez Wojciech Kosendiak ul. Litewska 6/65 51-354 Wrocław NIP: 898-191-18-04  

PETER SZCZYCIŃSKI

CrossFit Coach/Athlete

 • Certyfikowany trener CrossFit (Level 1)
 • Obecnie najlepszy polski zawodnik CrossFit
 • Europejska czołówka Open 2018 
 

Joanna Luty

CrossFit coach/Kids coach

Sport uprawiałam od zawsze, więc potrzeba ruchu była dla mnie czymś oczywistym. Podczas studiów w Szczecinie grałam w siatkówkę, piłkę ręczną i uczęszczałam na zajęcia fitness. W pewnym momencie zajęcia aerobowe przestały spełniać moje oczekiwania, nie sprawiały mi frajdy i trudności, a koszulka po godzinnych zajęciach była nadal sucha.  Wtedy w innym klubie poznałam grupę osób, które trenują nieco „intensywniej” i bez wahania  dołączyłam do nich. Wtedy poznałam co to jest crossfit i złapałam „bakcyla”. Pierwsze treningi i Workuty to była nieustająca walka z własnymi słabościami. Denerwowałam się, że nie potrafię zapamiętać nazwy ćwiczeń (pull-ups, overhad squat, push ups itd.). Dokładnie nie potrafię odtworzyć w pamięci pierwszego workoutu, bo było to ponad 4 lata temu, ale pamiętam mój pierwszy finałowy Wod podczas zawodów na Łódź Garage Games- 100 burpee for time. Oczywiście byłam przerażona ilością powtórzeń i sam WOD zajął mi bardzo dużo czasu, wstyd się przyznać ile Teraz jest to coś zupełnie naturalnego, burpee to nieodłączny element rozgrzewki i nawet trzycyfrowa liczba nie wprawia mnie w zakłopotanie.   ROBIĘ  TO, CO KOCHAM,  A OPRÓCZ TRENOWANIA DOROSŁYCH PROWADZĘ RÓWNIEŻ ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH. W KOŃCU JESTEM Z ZAWODU NAUCZYCIELEM KLAS 1-3 . JESTEM TAKŻE CZYNNĄ ZAWODNICZKĄ:

 • 2016 – III Miejsce CROSS Baltic Challenge Fit Festival
 • 2016 – I Miejsce (drużynowo) Czech Beast Challenge Praga 2016
 • 2016 -V Miejsce Amarok East Side Challenge
 • 2016 – V Miejsce Berlin Throwdown
 • 2015.09 – Slovak Throwdown III miejsce – kat. Women Elite
 • 2015.09 – Atlas Challenge I miejsce – kat. Women
 • 2015.03 – Cross Baltic Challenge I miejsce – kat. Women Elite
 • 2014.11 – German Throwndown IV miejsce – kat. Women Elite
 • 2014.11 – Amarok East Side Challenge I miejsce – kat. Women Elite

 

Katarzyna Kurowska

CrossFit/Athletes coach

KOMPETENCJE TRENERSKIE:
 
-Mgr fizjoterapii specjalizacja :fizjoterapia w sporcie
-Instruktor powerliftingu osób niepełnosprawnych
-Trener crossfit lvl 1
-Trener personalny
 
DOŚWIADCZENIE SPORTOWE:
 
-7 msc slovak throwdown 2015
-7 msc amarok east challenge 2015
-5 msc Czech beat challenge (team)  2015
-3 msc budapest throwdown (team)  2016
-7 msc Czech beast challenge 2016
 
Mam nadzieję, że  największe sukcesy dopiero przede mną. Jako trenerka zawsze zwracam uwagę na jakość, nie na ilość. 13 lat trenuję wyczynowo, 9 lat biegi średnio i długodystansowe. Na swoim koncie mam liczne sukcesy w biegach ulicznych od 5 km do maratonu. Kontuzja wykluczyła mnie na rok z biegania i wtedy odkryłam crossfit. Szybko odnalazłam się w tym sporcie. Obecnie jestem trenerka i zawodniczką klasy elite.
 
Moje motto : talent to tylko 10%, 90% to ciężka praca.

PAWEŁ CZAPLICKI

CrossFit coach

KOMPETENCJE TRENERSKIE:

 • Absolwent AWFiS Gdańsk
 • Trener 2 klasy Judo
 • zawodnik Elit CrossFit
 • Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w Judo
 • certyfikowany trener Crossfit (level 1),

Doświadczenie sportowe:

 • wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Judo,
 • zawodnik kadry Polski w Judo,
 • trenował Brazylijskie Jutitsu.

Krzysztof Rygiel

Runners coach

Certyfikowany trener biegowy – Pose Method Of Running, (ultra-)maratończyk, aktywny zawodnik w biegach ulicznych oraz górskich. Trener sportów wytrzymałościowo-siłowych.

Na co dzień – trener personalny, doradca ds żywienia i suplementacji w sporcie, specjalizuje się we wdrażaniu naturalnej formy biegowej pozwalającej biegać szybciej, dłużej, a przede wszystkim – bez kontuzji.

Pomaga biegaczom wyeliminować błędy techniki biegowej i ułatwia powrót na ścieżki biegowe.

Jacek Jankiewicz

Mobility&Gymnastics Coach

Magister fizyki technicznej o specjalności inżynieria biomedyczne – wykształcenie – I Dan w
taekwon-do (czarny pas – stopień mistrzowski – osiągnięcia to 3 miejsce na mistrzostwach Polski w układach drużynowych )

Pasja to wspinaczka skałkowa (od 1997 roku) i wszelkie formy ruchu od gimnastyki, akrobatyki po podnoszenie ciężarów i trening siłowy.

-praca w Centrum Rehabilitacji BMK jako szkoleniowiec od 2013 roku.

Obecnie także praca w grupie Magnifica – trening funkcjonalny – zdrowotny dla dorosłych

-praca z pacjentami jako trener w BMK od 2014 roku

-szkolenia które przeszedłem to „Terapia Manualna – Manual Therapy MT-REHA” –

-medyczny trening rehabilitacyjny według koncepcji Kaltenborna i Evjentha

Kamil Torczewski

Kettlebell Coach

Kiedy miałem 10 lat, rodzice zapisali mnie na Judo… I tak się zaczęło – zainteresowanie sportem, ruchem, walką, aktywnością. Wiele lat Judo – z przerwami na naukę, później studia, boks znowu Judo i inne sporty walki, aż przyszedł ten moment kiedy zacząłem pracę i zasiadłem za biurkiem… Zdrowie i sprawność uratował mi Crossfit, a później zrodzona z niego pasja – Kettlebells. A ścislej – metoda Hardstyle. Dziś po latach pracy z Kettllami moje ruchowe zainteresowania rozwijają się w stronę kompleksowego systemu utrzymania wysokiej sprawności jakim jest AFM. Uwielbiam pracę z ludźmi

Kursy i szkolenia:

Art of Funcional Movement Coach Level 1. (11-13.11.2016)

 Art of Funcional Movement Workshop – „HUSAR” – Balistic Tool Program (4-5.06.2016)

Steve MaxwellTM Kettlebell Techniques Training (28.08.2016)

Steve MaxwellTM Mobility-Conditining Training (29.08.2016)

III Ogólnopolski Obóz Szkoleniowy Kettlebell Hardstyle (22-26.07.2015)

Warsztaty Hardstyle Kettlebell – metody treningowe Strong First (21-22.02.2015)

Warsztaty Hardstyle Kettlebell – metody treningowe Strong First (29-30.11.2014)

Warsztaty Hardstyle Kettlebell – metody treningowe Strong First (6-7.09.2014)

II Ogólnopolski Obóz Szkoleniowy Kettlebell Hardstyle (23-27.07.2014)

Największy sukces? Fakt, że mając 40 lat na karku mogę spełniać swoje podróżnicze marzenia bez zadyszki, sapania i wciskania brzucha do spodni.

Aktualne cele treningowe? Budzić się bez bólu, nosić na rękach narzeczoną, biegać po Tatrach i zawsze być gotowym aby wnieść szafę na III piętro.